حقایقی در مورد زعفران

    گل زعفران

گل زعفران از دسته زنبقیان است و تنها ادویه‌ایست که از یک گل شکوفه بدست می‌آید. هر گل زعفران سه رشته را تولید می‌کند که ادویه از آنها استخراج می‌شود. گلها به‌محض باز شدن در سپیده دم با دست جمع‌آوری می‌شوند؛ زیرا رشته‌ها در گرمای روز رایحه خود را از دست می‌دهند.

زعفران در شرایط زیست‌محیطی سخت قابل رشد است. این گیاه تنها اول آبان به آب نیاز دارد و تا اول بهار باران و برف برایش کفایت می‌کند. این گیاه خاصیت غذایی و مصرف دارویی دارد و مهم‌ترین ویژگی آن نشاط‌آوری است؛ همچنین به عنوان دارویی جهت مقابله با افسردگی و تسکین‌دهندة اعصاب مورداستفاده قرار می‌گیرد.

    زعفران پودر

برخی تصور می‌کنند، زعفران فقط به صورت پودر قابل استفاده است، حال آنکه به طور سنتی در رشته‌های کامل عرضه و فروخته می‌شود و در این حالت هم قابل استفاده است. نکتة مهم اینکه ماندگاری رشته‌ای زعفران بیشتر از صورت پودری آن است. ترجیح ما تأکید بر کیفیت و شفافیت است و به همین علت  ما فقط  زعفران را به شکل رشته‌ای عرضه می‌کنیم .

    زعفران اسپانیا

اگرچه زعفران در اسپانیا کشت می‌شود، اما این کشور تنها سهم اندکی در تولید جهانی دارد. مقادیر زیادی زعفران برداشت‌شده در ایران به اسپانیا صادر می‌شود و از آن کشور به سراسر جهان و با عنوان زعفران بسته‌بندی‌شده   اسپانیا، بدون ذکر هیچ‌گونه منبع اصلی آن ، در سراسر جهان به بازار عرضه می‌شود. کشور عزیزمان ایران بیش از 80‌درصد از تولید جهانی زعفران را به ویژه از منطقة خراسان رضوی (تربت حیدریه‌) و خراسان جنوبی (‌بیرجند) به خود اختصاص داده است.

    زعفران ؛ طلای سرخ

در زمانهای قدیم، زعفران توسط بازرگانان در مبادلات تجاری استفاده می‌شد و از این طریق در ذهن مردم این تصور ایجاد شد که زعفران به اندازة طلا با ارزش است . در غذاهای غربی از زعفران کم و بادقت استفاده می‌شود. زعفران بدون شک یک ادویه با ارزش است که برای بدست آوردن دو گرم آن باید یک هزار شکوفه را برداشت کرد.

    زعفران تنها ادویه نیست

در قدیم استفاده از زعفران محدود  به چاشنی برای غذا نبود. گاهی لباس و فرش با آن رنگ می‌کردند. کلئوپاترا برای تقویت جذابیت خود در زعفران غسل می‌کرده و نامه‌های عاشقانه با زعفران در قرون وسطی نوشته می‌شده است ، حتی به دلیل اثرات مثبت آن روی پوست، خانم های دربار قرون وسطایی برای آرایش از آن استفاده می‌کرده‌اند‌. امروزه زعفران در صنعت آرایشی و بهداشتی به‌خصوص در عطرها و لوسیون های پوستی بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد و این بدان معناست که ممکن است شما با زعفران در تماس‌ بوده باشید بدون اینکه اصلاً بدانید.

    تقلب در زعفران

زعفران بسیار گران‌قیمت است و متأسفانه همیشه در معرض تقلب قرار می‌گیرد. از قدیم سوداگران حقه‌باز در آن دست کاری می‌کردند و مجازات تقلب در زعفران گاهی حکم اعدام داشته‌ است.

مهم‌ترین تقلبی که به عنوان تقلب در زعفران صورت می‌گیرد گل‌رنگ است که شباهت زیادی به زعفران دارد و می‌تواند رنگ زرد ایجاد کند. گاهی به منظور افزایش وزن و جرم زعفران به آن روغن یا آب‌نبات و عسل اسپری می‌کنند. بهترین نوع زعفران دخترپیچ است؛ یعنی صددرصد طبیعی بوده و سر ریشه دست نخورده‌ است، مانند رشته‌ای نخ قرمز که پایین آن سفید و نیمة بالای آن قرمز است.

    شناسایی زعفران تقلبی

زعفران جواهر سرخ اصیل امروز توصیه می‌کند، برای تأیید صحت زعفران خریداری‌شده، از چند آزمایش ساده استفاده کنید:

  • · با مالیدن یک رشته زعفران بین انگشتان خود یا یک دستمال یا قرار دادن آن در کمی آب اگر رنگ حاصل زرد طلایی باشد، احتمالاً زعفران اصل است.

·         تارهای زعفران را بین کاغذ کاهی قرارداده، کمی فشار دهیم، اگر لکه چربی باقی گذاشت زعفران تقلبی است.

·         تارهای زعفران را به داخل مقداری بنزین بریزید اگر آن را رنگین نکرد زعفران شما اصل است .

·         مزه زعفران اصل کمی تلخ، ولی مطبوع بوده و بوی آن کمی تند است.

    کیفیت زعفران

روش آزمایش ویژه برای نظارت بر اصالت و کیفیت زعفران، یعنی استاندارد بین المللی 1-3632 و استاندارد ملی 1-259    تهیه شده است. براساس این استانداردها مهم ترین مؤلفه‌های اصلی تعیین کیفیت زعفران شامل :

  •  کروسین (Crocin): مسئول قدرت رنگ دهی زعفران .
  • سافرانال (Safranal): مسئول عطر و بوی بی‌نظیر زعفران .
  • پیکرو کروسین (Picrocrocin): مسئول طعم مخصوص

زعفران جواهر سرخ  توسط آزمایشگاههای مرجع به طور مستمر مورد آزمایش قرار می‌گیرد و زعفران ما همیشه دارای بالاترین امتیازات کیفی آزمون های فیزیک ، شیمی و میکروبی می باشد .

    برخی از خواص  زعفران

·       محافظت از سلامت قلب

·       کاهش درد

·       بهبود عملکرد عصب

·       تقویت استخوان

·       افزایش ایمنی بدن

·       ضد افسردگی

·       افزایش گردش خون

·       کنترل دیابت

·       کاهش اضطراب

·       کاهش اختلات معده