#top-menu li.menu-item a { color:#ff0000; } .navigation-top { background-color:#000; }

زعفران گرانقیمت ترین ادویه جهان می باشد که همان گلاله یا پرچم قرمز رنگ گیاه زعقران است. در حال حاضر زعفران به وسیله دست تولید و بسته بندی می گردد و این شاید یکی از دلایل گرانقیمت بودن زعفران می باشد.زعفران گیاه بومی آسیا بوده و از آسیا به دیگر نقاط جهان برده شده و در حال حاضر بهترین زعفران را می توان در ایران یافت. اما در نقاطی مانند اسپانیا، فرانسه، ترکیه و آمریکا بصورت اصولی کشت و تولید می گردد.

مصارف زعفران

مصرف خوراکی : زعفران به عنوان چاشنی رنگی و معطر در صنایع غذایی کاربرد فراوان دارد. زعفران در تهیه انواع غذاها و شیرینی جات و نوشیدنی ها شکلات و غیره استفاده می گردد. علاوه بر استفاده عموم در منازل و رستورانها در کارخانجات مختلف صنایع غذایی به عنوان طعم دهنده و رنگ دهنده طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

فرهنگ استفاده از زعفران در خانه های ایرانی از قدیم رایج بوده است و در منازل اکثر ایرانیان بسیاری ار انواع غذاها و شیرینی ها و نوشیدنی ها به همراه زعفران تهیه می گردد.

هندیها و عربها هم از بزرگترین مصرف کنندگان زعفران می باشند. عربها از زعفران در غذاهای مختلف استفاده می کنند و قهوه عربی در بعضی از کشوره حتما باید دارای زعفران و هل  باشد. هندی ها هم غذایی به نام بریونی دارند که در آن از زعفران استفاده می گردد. در شمال ایتالیا و جنوب سوییس زعفران برای تهیه برنج زعفرانی محبوب آنها یعنی ریزوتو(Risotto) مصرف زیادی دارد. در اسپانیا هم غذایی به نام (Paella)  تهیه می شود که زعفران در آن نقش مهمی دارد.

شرکت جواهر سرخ اصیل امروز” عرضه کننده محصولات زعفران و خشکبار که در زمینه ای تولید، بسته بندی، فرآوری و صادرات فعالیت خود را از حدود 20 سال گذشته در قالب فعالیت در بازارهای داخلی و بین الملی شروع کرده، لیکن از مهر ماه سال 1398 به ثبت شرکت و همچنین ثبت برند جواهر سرخ در قالب شرکت رسمیت داده است. این شرکت هم اکنون عضو اتاق بازرگانی ایران و دارای گواهینامه های ساخت بهداشتی (نشان سیب سلامت) و گواهینامه استاندارد ملی برای عرضه محصولات خود می باشد.

اولین منوی راه اندازی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟